Nicolet iS5

Nicolet iS5 = Přenosnositelnost + precizní vědecké parametry měření

FT-IR spektrometr Nicolet iS5 je malý, snadno obsluhovatelný, spolehlivý a na údržbu nenáročný infračervený spektrometr, který zpřístupňuje FT-IR spektroskopii všem uživatelům, nejen spektroskopickým odborníkům. Vysoká spolehlivost jednotlivých součástí přístroje ho činí téměř nezničitelným a zásadně omezuje náklady na provoz.

Jeho hmotnost je pouze cca 10 kg, jeho půdorys je přibližně stejný jako u standartního notebooku. Může být proto snadno převážen autem, přenášen mezi pracovišti, laboratořemi, učebnami, sklady apod. Přístroj Nicolet iS5 lze také bez problému napájet automobilem, či baterií. Přístroj a příslušenství lze dodat ve speciálním (vysoce odolném) kufru s kolečky pro snadný transport. Další výhodou spektrometru Nicolet iS5 je možnost jeho bezproblémového ovládání pomocí Wi-Fi ze vzdáleného počítače. 

Nicolet iS5 lze také díky naprosté odolnosti studentům (student proof system) využít k výuce chemie: středoškolské i vysokoškolské. Více informací k výuce chemie naleznete zde

Infračervený spektrometr s Fourierovskou transformací Nicolet iS5

Inteligentní měřící příslušenství: Konstrukce spektrometru se vyznačuje (vzhledem k celkové velikosti spektrometru) velkým vzorkovým prostorem s otevřenou architekturou. Pro analýzu různých typů vzorků jsou k dispozici transmisní, ATR a jiné nástavce řady iD, včetně plynových kyvet s optickou drahou 5 cm až 5 metrů. Všechny jsou po umístění do vzorkového prostoru spektro­metru přístrojem detekovány a následně jsou programem OMNIC automa­ticky nastaveny optimální parametry měření.

Výběr z příslušenství pro Nicolet iS5

NOVINKA 2017: Nástavec Czitek Survey IR pro Nicolet iS5, přenositelná i laboratorní infračervená mikroskopie

Vyspělý software: Spektrometr spolupracuje s uživateli vysoce ceněným, intuitivním ovládacím a vyhodnocovacím programem OMNIC. Komunikace s PC nebo notebookem probíhá přes běžné rozhraní USB. K dispozici jsou samozřejmě další programy pro automatizaci rutinních postupů (Macros Basic), pro vytváření kvantitativních nebo kvalitativních kalibrací (TQ Analyst), pro pokročilou analýzu kontaminantů a směsí látek (OMNIC Specta).