+420 602 325 829 / info@nicoletcz.cz

IR-SNOM

neaspecA-468x405 (1)

IR-SNOM

SNOM (optická skenovací mikroskopie v blízkém poli, near field scanning optical microscopy či NSOM) je mikroskopická technika, která překonává rozlišovací limit díky vlastnostem tlumených vln. Vzdálenost detektoru a vzorku je při měření menší než vlnová délka světla a v optické mikroskopii se používá mimo jiné pro svou schopnost zvýšit kontrast nanočástic.

IR-SNOM Neaspec

Nicolet CZ v této oblasti úzce spolupracuje s německou společností Neaspec. Pomocí SNOM mikroskopů Neaspec s prostorovým rozlišením až 10 nanometrů je možné provádět velmi rychlé mapovací měření od viditelné až po terahertzovou oblast elektromagnetického spektra, a to včetně přímého získávání FT-IR spekter z plochy vzorku cca 10 nanometrů!

IR-SNOM Neaspec

 

Tato metoda je vhodná např. pro studium indexu lomu, zjišťování chemické struktury, sledování mechanické deformace, mapování povrchů (AFM) a rozložení náboje nebo charakterizaci hot spotů (SERS). Pro větší variabilitu experimentů je k dispozici také systém cryo-neaSNOM pro měření v kryogenických podmínkách nebo širokopásmový laser schopný excitace v rozsahu 5 – 15 mikrometrů.

Hlavní analytické aplikace IR mikroskopie v blízkém poli:

Sledujte nás

Nicolet CZ © 2021 - Všechna práva vyhrazena

Poptávka produktu

Ozveme se vám co nejdříve.